نور پردازی نما
1401 فروردین 21 نور پردازی نما

وال واشر نما چیست و چه کاربردی دارد؟

 Wall Washer پاورلایت نما نوعی از نورپردازی نمای بیرونی ساختمان است که دارای چیپ های ال ای دی است. این نوع نورپردازی دارای قابلیت تنظیم زاویه نور بوده و می‌ توان به خوبی خلاقیت خود را در نورپردازی نشان داد.

 در اصل چراغ‌ های وال واشر LED پاورلایت از کنار هم قرار گرفتن چند ال ای دی تشکیل می‌ شوند. این نوع نور، روشنایی خطی ایجاد می‌ کند. درست مانند آبشاری که از یک ارتفاع به پایین می‌ آید.
 وال واشر نما برای تزیین نما های ساختمان ها، ادارات، مجتمع ها، مجسمه ها و سایر نما های شهری استفاده می‌شود که می تواند قابلیت های مختلفی داشته باشد که با توجه به کاربرد آن متفاوت است.
 
نورپردازی نمای ساختمان نه تنها زیبایی و جذابیت خاصی به خود نما می‌ بخشد، بلکه خیابان‌ های شهری را نیز زیبا‌تر می‌ کند. همه این‌ ها دست به دست هم داده‌ اند تا هر روز ساختمان‌ های بیشتری از نورپردازی نما استفاده کنند.

 اما بدون شک روش‌ های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. یکی از محبوب‌ ترین نوع نورپردازی مربوط به استفاده از وال واشر است. اما فکر می‌ کنید وال واشر چیست و چه کاربردی در نورپردازی نمای ساختمان دارد؟ در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد.
 وال واشر نما ها می‌توانند ثابت و به صورت خطی بوده یا اینکه به صورت رقص نور و با نور متحرک و پویا همراه باشند و با اشغال فضای عرضی کم، نور گسترده ای را از خود منتشر کنند، در وال واشر نما ها زاویه تابش نور، جهت تابش نور، میزان و شدت تابش نور می تواند قابل کنترل و تغییر باشد.

از این نوع وال واشر ها برای ایجاد زوایای مختلف نور و سایه روشن استفاده می شود، رنگ های وال واشر نما ها می تواند به صورت تک رنگ یا در انواع مختلف هفت رنگ و یا rgb )طیف رنگی کامل) باشد. نکته مهم که در وال واشر پاورلایت حائز اهمیت است، کیفیت محصول می باشد زیرا این نوع از وال واشر ها برای ساعاتی طولانی مورد استفاده قرار می ‌گیرند پس می بایست در کارکرد طولانی مدت، دچار نقص نشوند. وال واشر نما ها که یکی از انواع وال واشر ها هستند در کنار کم مصرف بودن تمام انرژی دریافتی را به نور تبدیل می ‌کنند که این امر موجب عدم داغ‌ کردن در این وسیله می‌ شود.

 سیستم این نوع وال واشر ها به گونه ای ساخته شده است که اتلاف انرژی در آن تقریبا صفر است و بدین ترتیب مصرف انرژی در آن بسیار کم و مقرون به صرفه می باشد. برای مثال ساختمانی را در نظر داشته باشید که بلند و باریک است. یا مثلا ارتفاع بسیار بلندی دارد. این محدودیت به ما اجازه استفاده از نورپردازی با پروژکتور را نخواهد داد. اما وال واشر انتخابی عالی است تا نور خطی و جذابی به محیط بیرونی ساختمان ببخشد. از وال واشرها حتی برای نشان دادن برخی از بخش‌ های ساختمان مانند پنجره‌ ها استفاده می‌ کنند. به این صورت که دور پنجره یا تراس را با وال واشرهای رنگی پوشش می‌ دهند تا وال واشر به صورت خطی تنها دور محوطه مورد نظر را روشن کند.


 
برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با محصولات و مشاوره با کارشناسان شرکت صنایع روشنایی پاورلایت اینجا را کلیک و با شماره های 09900907005 و 02634533742 تماس حاصل فرمایید.
برچسب ها