بررسی اهمیت نورپردازی در ارتقاء سرزندگی شبانه فضاهای شهری
1401 شهریور 06  بررسی اهمیت نورپردازی در ارتقاء سرزندگی شبانه فضاهای شهری

اهمیت نورپردازی: قسمت اول..

چرا نورپردازی در شب از اهمیت بسزایی برخوردار است ؟
شرکت روشنایی پاورلایت نظر بر این را دارد که شما را با اهمیت نورپردازی شب آشنا سازد، تا کنون به سیمای شهر درهنگام شب آن طور که باید توجه نشده است. برخی از شهرهای اروپایی در زمینه نورپردازی در شب توانسته اند پیشرو تر از بقیه باشند. نورپردازی شبانه ای که اصولی انجام شود می تواند کیفیت زندگی شهری را بهبود بخشد.
 فعالیت های هنری شبانه مانند رستوران، سینما، کنسرت، تئاتر، پارک ها وگردشگاه ها همگی نیازمند نورپردازی در شب مناسب هستند. بسیاری از فعالیت های شبانه دیگر مانند کارگاه ها و کارخانه ها نیز در پرتو نور مصنوعی امکان پذیر است.

 اهمیت نورپردازی شبانه
نورپردازی شبانه اهمیت زیادی دارد، آنچه از شهر و فضاهای شهری در ذهن شهروندان نقش می بندد، بیشتر تصویری است که آن ها هنگام روز از شهر و مناظر شهری دریافت می کنند. نورپردازی شبانه اهمیت زیادی در نمای شهر دارد زیرا منظره شبانه شهر می تواند معرف شهر باشد و تأثیر زیادی در ذهن شهروندان بگذارد. هر چه نورپردازی شبانه صورت گرفته مطلوب تر و هدفمند تر باشد مناظر زیباتری خلق خواهد شد.

سطوح نورپردازی در شب نورپردازی شهری در شب در سه سطح خرد، میانی و کلان مطرح می شود.

سطح خرد
 سطح خرد: پایین ترین سطح نورپردازی، سطح خرد است. شامل نورپردازی المان ها، عناصر و تک فضاها می باشد. این سطح به عنوان زیر مجموعه سطح میانی مطرح می شود. سطح خرد شامل طرح های نورپردازی مربوط به فضاهای خرد مثل مبلمان شهری (نیمکت ها، مجسمه ها، تندیس ها، آبنماها و …) می باشد.
 
سطح میانی
سطح میانی: نورپردازی در فضاهایی مانند خیابان ها، بلوارها، میادین، فلکه ها و…است. طرح هایی مثل طرح های نورپردازی برای بخش های گردشگری، تجاری یا مرکز شهر و یا ضوابط و مقررات نورپردازی در مناطق شهری مربوط به این سطح می شوند.

سطح کلان
سطح کلان: نورپردازی در سطح وسیعی از شهر است. سطح کلان همان دیدی است که یک خلبان یا پرنده از بالا دارد. طرح های بالا دست برای هدایت وکنترل نورپردازی در سطح شهر مربوط به این سطح می شود.

شرکت روشنایی پاورلایت تولید کننده انواع وال واشر پروژکتور ال ای دی (LED) اس ام دی (SMD) سی او بی (COB) آی پد (IPAD) و پروژکتور رشد گیاه (فول اسپکتروم) ودارای 24 ماه گارانتی تعویض پس از فروش می باشد. گروه مهندسی پاورلایت با هدف برطرف کردن نیاز داخلی کشور فعالیت خود را از سال1390 به همراه گروه متخصص و توانا در طراحی و تولید آغاز نمود.
 
نیاز روز افزون صنعت جهانی به بهینه سازی مصرف انرژی این گروه مهندسی را برآن داشت تا با تولید تجهیزات روشنایی مبتنی بر فناوری COB ، SMDو LED راندمان نوری بالا در جهت کاهش هزینه های مصرف انرژی قدم بردارد و عمده توان خود را بر روی تولید المان های نورپردازی متمرکز نموده است.

برای آشنایی بیشتر با انواع وال واشرپروژکتور و چراغ های رشد گیاه پاورلایت و مزیت های فنی و نورپردازی آن نسبت به سایر محصولات بازار ، به قسمت توضیحات محصول مراجعه کنید.

برچسب ها