تاریخچه نورپردازی و تاثیرات آن
1400 بهمن 16 تاریخچه نورپردازی و تاثیرات آن

اولین نورپردازی نما در سال ۱۹۳۰ در شهر منهتن آمریکا پیاده‌سازی شد.
 بعد از مدتی این ایده در تمام نقاط منهتن گسترش یافت و این شهر به نورانی‌ترین شهر دنیا تبدیل شد که مدتها بعد با استقبال چشمگیر این تکنیک در کشورهای اروپایی انجام شد. با رشد تولید برق و صنعت مد در دنیا، در بسیاری از شهرهای اروپایی به نورپردازی نمای ساختمان روی آوردند. به همین دلیل است که در کشورهای اروپایی بناهایی میبینیم که به طور هوشمندانه با نور تزئین و طراحی شده‌اند.

 رشد هنر نورپردازی در اروپا به دو علت گسترش یافت: پیشتازی در مُد و رشد ظرفیت تولید الکتریسیته. یکی از اهداف آن رشد سلیقه سازندگان و طراحان شهری با کاربرد نور در بناها می‌باشد. همیشه در طول تاریخ بشر، محدودیت‌ها و منابع ناکافی، موجب پیدایش راه حل‌ها و شکوفایی شدند. امروزه نورپردازی یک بخش جدایی‌ناپذیر هر بنا است.
 با پیشرفت تکنولوژی و نوآوری‌های جدید، تحولات عظیمی در زمینه نورپردازی نمای ساختمان رخ داد و ذهن معماران ساختمان را درگیر کرد. زیرا نمای ساختمان اولین عامل ارتباط‌دهنده و جذب‌کننده افراد با ساختمان است.
 این توجه روز افزون به نورپردازی بی‌دلیل نیست، با این ابزار نه تنها ظاهر یک بنا مورد توجه قرار می‌گیرد بلکه مکمل معماری آن نیز می‌باشد. نورپردازی اصولی می‌تواند یک ساختمان معمولی را به یک جاذبه توریستی در شب تبدیل کند. درحالی‌که نورپردازی غیراصولی، یک ساختمان بسیار زیبا را به یک منظره ترسناک در شب تبدیل می‌کند.
 در قواعد نورپردازی نمای ساختمان انتخاب رنگ یکی از موارد مهم انواع نورپردازی در معماری محسوب می‌شودبه عنوان مثال: شدت و رنگ نور ،مخفی بودن منبع نور ال ای دی، هماهنگی نورها ،نورپردازی خشن ،نورپردازی یکدست، نورپردازی از خارج ،نورپردازی کامل و گسترده، نورپردازی تاکیدی، نورپردازی نما به سبک مجلل نورپردازی نمای ساختمان با روش پس زمینه نورپردازی نمای ساختمان به صورت سه بعدی و نئون. هر ایده نورپردازی که برای ساختمان دارید، باید به خوبی از فاصله‌های دور و نزدیک قابل تشخیص باشد.

فراموش نکنیم که نورپردازی را انجام میدهیم که ساختمانی جذاب‌تر و زیبا‌تر داشته باشیم. بهتر است قبل از طراحی‌ها، همه محدودیت‌های نما را در نظر داشته باشیم و با کارشناسان زبده در زمینه نورپردازی، نمای بیرونی و داخلی بنای خود را منحصر به فرد سازید.

 تیم کارشناسان صنایع روشنایی پاورلایت با افتخار همکاری خود را در زمینه مشاوره و ارائه محصولات و خدمات جهت پروژه های نورپردازی با جدیدترین متد تکنولوژی نورپردازی روز دنیا جهت بهبود کیفیت پروژه های شما اعلام می دارد.

برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با محصولات و مشاوره با کارشناسان شرکت صنایع روشنایی پاور لایت اینجا را کلیک و با شماره های 09900907005 و 02634533742 تماس حاصل فرمایید .

تیم کارشناسان صنایع روشنایی پاورلایت با افتخار همکاری خود را در زمینه مشاوره و ارائه محصولات و خدمات جهت پروژه های نورپردازی با جدیدترین متد تکنولوژی نورپردازی روز دنیا جهت بهبود کیفیت پروژه های شما اعلام می دارد.

برچسب ها