انتخاب شما کدام است؟ پروژکتور SMD یا COB
1400 بهمن 19 انتخاب شما کدام است؟ پروژکتور SMD یا COB

بسیاری از شما ممکن است در هنگام خرید پروژکتور ال‌ای‌دی با این سوال مواجه شوید، COB یا SMD ؟
کدام یک از این دو مدل پروژکتور بهتر هستند؟

قبل از پاسخ به این سوال COB یا SMD ، اول باید بببینیم هر کدام از این دو به چه معنی هستند؟ پروژکتور ال‌ای‌دی با توجه به کاربردی که دارند به دو دسته پروژکتورهای SMD و پروژکتور های COB تقسیم می‌شوند. عمده تفاوت COB و SMD در نوع قرارگرفتن دیود‌های آن‌ است. دیودهای نوری پروژکتور COB بر روی یک سطح نصب شده‌اند و همین امر موجب شده تا از پروژکتور حجم کمتری را اشغال کند و باریک‌تر باشد. به همین دلیل است که به پروژکتورهای COB پروژکتورهای فشرده هم می‌گویند.

 برای مثال پروژکتور SMD ۲۰۰ وات پاورلایت بازده نوری بسیار بالایی دارند و به دلیل زاویه تابش گسترده ۱۲۰ درجه برای روشن کردن محیط های باز، پارک ها، انبارها، باغ ها و غیره طرفداران زیادی دارد. برخی پروژکتورهای اس ام دی قابلیت اینکه نور را در رنگ‌های مختلف تولید کنند دارند.از این رو طرفداران خاص خود را نیز دارند. پروژکتور COB نسبت به پروژکتور SMD کیفیت نوری بالاتری دارد و از شاخص نمود رنگ CRI بالاتری بهره‌مند است. زاویه تابش این پروژکتورها نسبت به پروژکتورهای SMD محدودتر هستند و زاویه تابش ۹۰ درجه ای پروژکتور های COB با رفلکتور مخصوصی که دارند، باعث می شود تا نور به صورت متمرکز به هدف تابانده شود. پروژکتور سی او بی  نوری که تولید می‌کنند کیفیت بالاتری نسبت به پروژکتور اس ام دی دارد.

 بازدهی نوری پروژکتورهای اس‌ام‌دی در گذشته نسبت به پروژکتورهای سی او بی در سطح پایین‌تری قرار داشت اما امروزه با پیشرفت علم و استفاده از تکنولوژی جدیدتر، پروژکتورهای SMD لومن بر وات بسیار بالاتری نسبت به پروژکتورهای COB دارند اما کماکان شاخص نمود رنگ آن‌ها در سطح پایین‌تری است. در نهایت نمی توانیم بگوییم که کدام نوع پروژکتور بهتر است و بر اساس کاربرد انتخاب و گزینه مطلوب متفاوت خواهد بود. فاکتورهای مهم در خرید پروژکتور ال‌ای‌دی مناسب پروژکتورهای ال‌ای‌دی برای روشنایی فضاهای وسیع و روباز مانند انبارها،باغ ها،استادیوم ها، اماکن توریستی، تاریخی، گلخانه ها، سالن های ورزشی، پارکینگ ها و تامین نورهای امنیتی برای مکان‌هایی که از نظر امنیتی حساس هستند، کاربرد دارند.

 تیم کارشناسان صنایع روشنایی پاورلایت با افتخار همکاری خود را در زمینه مشاوره و ارائه محصولات و خدمات جهت پروژه های نورپردازی با جدیدترین متد تکنولوژی نورپردازی روز دنیا جهت بهبود کیفیت پروژه های شما اعلام می دارد.

 برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با محصولات و مشاوره با کارشناسان شرکت صنایع روشنایی پاور لایت اینجا را کلیک و با شماره های 09900907005 و 02634533742 تماس حاصل فرمایید .

تیم کارشناسان صنایع روشنایی پاورلایت با افتخار همکاری خود را در زمینه مشاوره و ارائه محصولات و خدمات جهت پروژه های نورپردازی با جدیدترین متد تکنولوژی نورپردازی روز دنیا جهت بهبود کیفیت پروژه های شما اعلام می دارد.

برچسب ها